to gird
![]() ![]() | to gird | ![]() | a încinge | conjugări | |
![]() ![]() | to gird one's loins | a-și încorda puterile | conjugări | ||
![]() ![]() | to gird up one's loins | a-și încinge coapsele | conjugări | ||
![]() ![]() | to gird up one's loins | a-și încinge șalele | conjugări | ||
![]() ![]() | to gird up one's loins | a-și încorda puterile | conjugări | ||
![]() ![]() | to gird up one's loins | a-și încorda toate forțele | figurat în limba engleză | conjugări | |
![]() ![]() | to gird up one's loins | a-și încorda toate puterile | figurat în limba engleză | conjugări | |
![]() ![]() | to gird up one's loins | a se pregăti de start | figurat în limba engleză | conjugări | |
![]() ![]() | to gird up the loins | a-și încorda toate forțele | figurat în limba engleză | conjugări | |
![]() ![]() | to gird up the loins | a-și încorda toate puterile | figurat în limba engleză | conjugări | |
![]() ![]() | to gird up the loins | a se pregăti de start | figurat în limba engleză | conjugări | |
![]() ![]() | to girdle | ![]() | a încinge | conjugări |
Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2026 Lucian Velea


