to tick
![]() ![]() | to tickle the ivories | a mângâia clapele | glumeț | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the ivories | a cânta la pian | glumeț | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palate | a-și delecta gustul | despre mâncare, vin | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palate | a-și stimula gustul | despre mâncare, vin | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palate | a îl unge pe gât | familiar în limba română | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palm of | a corupe pe | cineva; familiar | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palm of | a cumpăra pe | cineva; familiar | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palm of | a mitui pe | cineva; familiar | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle the palm of | a unge pe | cineva; familiar | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle to death | a face să se prăpădească de râs | pe cineva | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle to death | a face să moară de râs | pe cineva | conjugări | |
![]() ![]() ![]() | to tickle to death | a bucura din cale afară | pe cineva | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle up | ![]() | a excita | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle up | ![]() | a ațâța | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle up | ![]() | a îmboldi | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle up | ![]() | a stârni | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle up | ![]() | a stimula | conjugări | |
![]() ![]() | to tickle up | ![]() | a trezi | conjugări |
Acest site este bazat pe Lexica © 2004-2026 Lucian Velea



